Voimamaanantait alkaen 30.1.2012-
admin | Friday, January 20th, 2012 | Comments Off on Voimamaanantait alkaen 30.1.2012-VOIMAMAANANTAIT
CHI KUNG MEDITAATIO OIVALLUKSET
klo 1800-2000
ALKAEN MA 30.1.2012-
ESPOOSSA – LÄHELLÄ SUOMENOJAA
PÄIVÄNKAKKARANTIE 10
Mitä loistavin tapa aloittaa viikko! Lataamme itseemme energiaa, oivalluksia ja inspiraatiota. Juurrumme läsnäoloon. Ja saamme jotakin miksi odottaa aina maanantaita ja pitää sitä yhtenä viikon parhaana päivänä. Lähdemme myönteisen voiman kanssa joka kantaa pitkälle viikkoon!
Ohjelma muotoutuu pitkälle spontaanisti läsnäolijoiden perusteella. Mukana on kuitenkin aina sopivalla tavalla kolme elementtiä chi kung, meditaatio sekä oivalluksia avaavat aiheet.
CHI KUNG
Usein chi kungia sanotaan kiinalaiseksi voimisteluksi, mutta tarkka käännös tarkoittaa energiaharjoitusta tai hengitysharjoitusta. Chi kung on loistava harjoitus energiatason nostamiseen, rentoutumiseen ja sisäisen selkeyden saavuttamiseen. Lue lisää chi kung
MEDITAATIO
Meditaatio-osuudessa meditaatiotekniikat voivat olla hyvin erilaisia. Teemme meditaatiotekniikoita istuen tai seisten. Tekniikat tähtäävät kuitenkin aina samaan oivallukseen ajatusten ja aistimusten takana olevasta
muuttumattomasta tietoisuudesta tai sitten ne valmistavat olemusta tuota oivallusta varten.
OIVALLUKSET
Käsittelemme henkiseen kasvuun, tietoisuuteen ja hyvinvointiin liittyviä aiheita.
OPETTAJA:
Maanantait ohjaa Chi kung-opettaja, toimintataterapeutti, valmentaja Jarko Taivasmaa
HINTA:
22€ / kerta
85€ / 5kertaa
KYSYMYKSET JA ILMOITTAUTUMINEN:
Jarko Taivasmaa
044 040 1144
(ilmoittautuminen tekstiviestillä aina maanantaisin ennen klo 1200)
info (att) taivastalo.fi
HUOM! Viikolla 22 vielä normaalisti sisällä tai ulkona harjoitukset. Viikolla 23 ei ole harjoituksia. Ja viikolla 24 harjoitukset ulkona säävarauksella.
Katso halutessasi tarkempi kuvaus, tulo- ja ilmoittautumisohjeet yms. täältä.
www.taivastalo.fi/voimamaanantait.pdf
TERVETULOA
Parhain terveisin,
Jarko Taivasmaa